Když jsme u té fantazie nebylo by jednodušší / efektivnější pomocí rakety vytáhnout "kabel" na nízkou orbitu kde by stála plošina pro příjem energie mohlo by jich být více kvůli pokrytí rotace země?
Odpovědět1 4
Asi nemáme tak pevný kábel.
Odpovědět2 0
Na konci máš chybu. 2MW >>> 2GW
Odpovědět1 0
Díky, opraveno
Odpovědět0 0
To už se nebude globálně oteplovat jen pomocí CO2, ale přímo mikrovlnami? Taky dobrý...
Odpovědět9 3
Také si kladu tuto otázku, ale koho to zajímá, že? Hlavně, že to bude bezemisní. :(
Odpovědět4 0
Jen ty rakety bezemisní nebudou :D
A v případě nouze se to dá použít jako velké mikrovlnné dělo :)
Odpovědět5 0
Výroba solárních panelů je energeticky dost náročná. A dopravení xy tun na geosynchronní dráhu je ještě mnohem náročnější. A přenos energie "dolů" bude mít na těch 36000 kilometrech dost slušné ztráty. I kldyž uznávám, že pro zmíněné vojenské využití by to smysl určitě mělo. Tam se nekouká na efektivitu a na náklady. A mít nepřerušitelné napájení elektřinou, třeba pro lasery, radary, přístroje, počítače atd je rozhodně užitečné. S příchodem bojových laseré spíš nezbytné.
Odpovědět3 0
Vidím v tom spíš demonstraci síli a technologií pro propagandu a hlavně vojenské účely maskované jako vesmírná elektrárna. Co by asi udělala ta "elektrárna" kdyby se zaměřila na letadlovou loď USA u Čínského pobřeží ;-)
Odpovědět5 0
Jo, už ten první pokusný model má přenášet energii "na zemi nebo další satelity" mikrovlnami nebo laserem. (dle zdroje) HM, co by udělala ta letadlovka? Myslím, že při smažení 2gw mikrovln by asi nebyla moc použitelná. A po laseru by šla ke dnu rozkrájená na kusy.
Odpovědět2 0
Nevím, jestli by laser na takovou vzdálenost byl schopen loď krájet. Ale žhavení by stačilo určitě.
Odpovědět3 0